کتاب مقاله بیماری آرایش

پای گرانترین خودروی وارداتی به ایران باز شد!!

بر چسب های مرتبط:
خودرو هزار سایت فروش خودروی دنا خودرو کشورهای بدون ویزا وارداتی قیمت خودرو فروشگاه اینترنتی خودرو فرسوده خودرو رانا کشورهای شینگن فروش سگ خودروی لیفان ایران خودرو کشور سوئد خودرو بانک فروش لپ تاپ وارداتی خودرو ایرانسل فروش اقساطی خودرو

از چندین سال قبل تا کنون که واردات خودرو به کشور رواج پیدا کرده ، صحبت های بسیاری از ورود گران ترین خودرو به کشور شده است اما هیچ کدام منبع معتبری نداشته ایند ولی ما این بار قصد داریم که بهشما گرانترین خودروی وارداتی به ایران را در هفت ماهه گذشته سال جاری به شما معرفی کنیم.با ما همراه اشید تا به بررسی این خودروی گران قیمت بپردازیم. این سوال نیز در ذهن ما به وجود می آید که صاحب این خودرو برای فروش خودرو ی خود مشکلی ندارد؟!

تحلیل آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که خودروی سواری پورشه هشت سیلندر سفید ۲۰۱۲ پانامرا توربو با ۲۱۰ هزار و ۶۰۳ دلار معادل دو میلیارد و ۵۸۱ میلیون ریال گران‌ترین خودروی وارداتی به کشور در هفت ماهه امسال بود.
این خودرو از طریق آلمان وارد کشور شده است و در صورتی که هزینه‌های واردات آن شامل ۱۲۰ درصد تعرفه واردات، هزینه شماره‌گذاری و بیمه و همچنین ۵۰ میلیون تومان به عنوان سود فروشنده این خودرو را در نظر بگیریم، قیمت این خودرو در هنگام تحویل به خریدار حداقل ۶۲۰ میلیون تومان خواهد بود که البته رسیدن این رقم به قیمتهای نجومی‌تر با توجه به نوسانهای بازار ارز و تورم شدید اتفاق چندان دور از انتظاری نیست.

 چند مدل دیگر پورشه نیز جزو خودروهای وارداتی ۲۰۰ هزار دلاری به ایران محسوب می‌شوند.
نزدیکترین رقیب پورشه در بین خودروهای گران‌قیمت وارداتی به ایران سواری مرسدس بنز SL۵۰۰ مدل ۲۰۱۳ ساخت ۲۰۱۲ سفید به قیمت بیش از ۱۸۶ هزار دلار است.
همچنین بعد از انواع و اقسام خودروهای پورشه و بنز، محصولی از شرکت مازراتی نیز با بیش از ۱۵۰ هزار دلار در رده سوم گران‌قیمت‌ترین برندهای خودروی وارداتی به ایران قرار گرفته است.
با وجودی که آمار حاکی از کاهش نسبی واردات کالا به کشور در هشت ماهه امسال است، اما واردات خودروهای سواری به کشور در همین مدت با رشد ۹.۶ درصدی از نظر تعدادی و ۱۸.۵ درصدی از نظر ارزشی به ترتیب به ۲۷ هزار و ۴۷۲ دستگاه و ۶۲۳ میلیون دلار رسید.

مطالب مرتبط با پای گرانترین خودروی وارداتی به ایران باز شد!!


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۲۹ آذر ۱۳۹۱
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.