کتاب مقاله بیماری آرایش

ثبات نسبی قیمتها در بازار خودروی داخلی

  • دسته بندی: دسته‌بندی نشده

بر چسب های مرتبط:
قیمت روز دلار خودرو دست دوم میلیونر شدن قیمت سکه قیمت ارز قیمت دلار امروز هزاره بهایی پژوهی خودرو جیلی بازار قیمت گوشی هزاردستان قیمت دلار آزاد قیمت سکه بهای ارز بازار کار خودرو فا خودرو دنا بهایی قیمت دلار

ثبات نسبی قیمتها در بازار خودروی داخلی

در هفته ای که گذشت خودروهای داخلی تقریباً با ثبات قیمت و اما خودروهای وارداتی به خصوص سوناتا شاهد افزایش بها بودند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، در هفته گذشته بازار خودروهای داخلی مگان اتوماتیک ۲۰۰۰ سی سی بعد از بحث آزاد سازی قیمتها و در حالی که قیمت کارخانه ای آن هنوز مشخص نشده در بازاراز بهای ۵۸ میلیون تومان به ۶۱ میلیون تومان رسید.

دیگر محصول این بازار یعنی تندر ۹۰ مدل E2 پارس خودرو با افزایش ۲ میلیون تومانی به ۲۷ میلیون تومان رسید.

براساس این گزارش، در میان محصولات ایران خودرو، پژو ۲۰۶ که این روزها خبر مدل ایرانی آن بیش از قیمت آن اهمیت پیدا کرده، در هفته قبل با ثبات قیمت به فروش رسیدند و بر این اساس پژو ۲۰۶ تیپ۲ و ۶ با بهای ۲۷ میلیون تومان و ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، پژو صندوقدار V8 ، ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ صندوقدار V9 و V20 هم با قیمت ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و ۲۷ میلیون تومان در بازار فروخته شدند.

دیگر محصولات ایران خودرو قیمت خودرو پژو ۲۰۷ آی اتومات با ۴۵ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ بنزینی ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و دوگانه سوز آن ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو پارس سال ۲۵ میلیون تومان، سمند EF7 ، ۲۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ، سمند SE با قیمت ۱۹ میلیون و تندر ۹۰ مدل E1 و E2با بهای ۲۳ و ۲۶ میلیون تومان در بازار به فروش رسیدند.

برپایه این گزارش، از بین محصولات سایپا، پراید با ثبات نسبی قیمت در مدل ۱۱۱ با قیمت ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، پراید ۱۳۱ و ۱۳۲ با بهای ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، تیبا ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ماکسیما که تولیدش متوقف شده با بهای ۸۹ میلیون تومان ذر بازار فروخته شدند.

شایان ذکر است، در هفته قبل از میان خودروهای وارداتی سوناتا با بیشترین افزایش قیمت یعنی ۱۳ میلیون تومان رکوردار گرانی شد و با بهای ۱۳۰ میلیون تومان و هیوندا IX55 و IX35 نیز با رشد قیمت ۱۷۵ و ۱۴۵ میلیون تومان در بازار به فروش رسیدند.

اما دیگر محصولات هیوندا با ثبات قیمت مواجه و آزرا گرانجور با قیمت ۱۶۰ میلیون تومان، سانتافه ۱۳۰ میلیون تومان و هیوندا I30 با بهای ۸۵ میلیون تومان در بازار به فروش رسیدند.

در خانواده کیا، اسپورتیج با رشد بها، ۱۲۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، سراتو ۲۰۰۰ ، ۹۵ میلیون تومان و نوع کوپه آن ۹۳ میلیون تومان و اپتیما که از شاسی بلندهای پرطرفدار این برند است با بهای ۱۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش رسیدند.

محصولات مزدا بعد از افزایش قیمتی که در کارخانه روی آنها اعمال شد در بازار افزایش یافتند بطوریکه قیمت مزدا۳ که در کارخانه از ۵۷ میلیون تومان به ۹۵ میلیون تومان رسیده بود، در بازار با قیمتهای متفاوت و حتی قیمت ۱۰۰ میلیون تومان به فروش رسید.

 

گفتنی است، خودروهای چینی که این روزها از تنوع قابل توجهی برخوردارند در مدل MVM 315 و MVM X33با بهای ۳۳ و ۴۵ میلیون تومان، لیفان ۶۲۰ ، با قیمت ۳۶ میلیون تومان، جک توجوی صندوقدار ۳۰ میلیون تومان و مدل هاچ بک آن ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار به فروش رسیدند.

مطالب مرتبط با ثبات نسبی قیمتها در بازار خودروی داخلی


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , , , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: ۹ دی ۱۳۹۱
  • دیدگاه‌ها خاموش
  • قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.